Gül Bahçesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

(¯`•._.•♥♥ROSE GARDEN♥♥•._.•´¯)

AnasayfaPortalliLatest imagesKayıt OlGiriş yap

DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR

YazarMesaj
Beyaz Melek
Administrator
Beyaz Melek

DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR Empty
MesajKonu: DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR   DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR Icon_minitimePerş. Ara. 25, 2014 1:25 pm

12 Ekim 2014
DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIRMALAR
1.Rahatsızlık veren ilişkilere olan İHTİYACIMDAN kurtulmak istiyorum.
2.Eleştirilme ihtiyacından kurtulmak istiyorum.
3.Eskileri AFFETMEYİ  İSTİYORUM
4.Zihninizi kullanmak sizin elinizde;
...Zihninize
.................Değişiklilyapmanın kolay oladuğuna inanıyorum.
düşüncesini seçiyorum.
5.Önce derin birnefes alın nefesinizi verirkende  gerginliğin sizin bedeninizi  terk  etmesine izin verin.Bütün vücudunuzu gevşetin.
şimdi
KENDİMİ ÖZGÜR BIRAKMAYI İSTİYORUM
BIRAKIYORUM ÖZGÜRLEŞİYORUM
GERGİNLİĞİ BIRAKIYORUM
KORKULARI BIRKAIYORUM
KIZGINLIĞI BIRAKIYORUM
HÜZNÜ BIRAKIYORUM
ESKİ SINIRLARIMI BIRAKIYORUM
BIRAKIYORUM VE ESKİ DİNGİNLİĞİM KENDİMLE BARIŞIĞIM HAYATALA BARIŞIĞIM
GÜVENLİĞİM
(HERGÜN 3 KEZ TEKRARLA)
6.Affetmeye hazırmısınız
......Gözlerinizi kapatın,oturun,rahatlayın ve 5-10 dakika süre ile kızgın olduğunuz şeyi düşünün ve affetmeyi istediğiniz kişi __________________dır ve seni___________için
affediyorum.
Yürksek sesle  kendinize _________için kendimi affediyorum.
7.Dikkatinizi neye yoğunlaştırırsanız o daha da artar ve yaşamınızda kalıcı hale gelir.
Olumsuz,sizi strese sokacak düşüncelerden uzaklaşıp olumlu düşünün ki hayatınızda olumlu olsun.
Daima olumlu düşüncelerinizi ŞİMDİKİ ZAMAN KİPİYLE YAPIN.
ÖRNEK:..........şimdi rahatım
                            şimdi mutluyum
                            şimdi  sakinim
Hayatınızda ne olması gerekiyorsa hepsinin şimdi yapın.
Zihninizi bu ana hazırlayın asla ertelemeyin.
8.SİHİRLİ DEĞNEK .....KENDİNİZİ SEVMEK....
Aynaya bakarak;
KENDİMİ OLDUĞUM GİBİ SEVİYORUM VE ONAYLIYORUM ....deyin
Süre :   1 ay
KENDİMİ ONAYLIYORUM...deyin...günde 3-4 kere
Endişe duyduğunuz sorunlarınız varsa  hemen KENDİNİMİ ONAYLIYORUM...DEYİN
Böyle söylmekle:
Bilincin derinliklerinde gömülü olan tam tersi herşeyin açığa çıkacağı garantidir.
KENDİNİZİ MUTLU HİSETMEK İÇİN ŞUNLARI SÖUYLEYİN
OLUMLU DEĞİŞİMLER İÇİNDEYİM
MUTLU İNCE BİR BEDENİM VAR
NEREDE OLURSAM OLAYIM SEVGİYİ HİSSEDİYORUM
HERŞEYİ İSTEDİĞİM GİBİ DÜZENE SOKTUM
YAPTIĞIM HERŞEYİ TAKDİR EDİYORUM
KENDİMİ SEVİYOR VE ONAYLIYORUM
YAŞAM SÜRECİNİN EN İYİ OLMAMI SAĞLAYACAĞINA GÜVENİYORUM
9.***AYNAYA BAKARAK***
____________________SAHİP OLAMAYACAĞIM VE  KABUL EDİYORUM
Her gün 3 kere.
10.Bedeninizde olumsuz duygular hissediyorsanız,yeniden  olumlu ifadeler kullanın.
İYİLİĞİMİ ENGELLEYEN BİLİNÇ KAYBIMI BIRAKIYORUM.GÜZELLİĞE İYİLİĞE LAYIĞIM.(hergün)
11.GÜNLÜK MEDİTASYON KONUSU
Gözlerinizi kapatıp rahatlayın kapalı gözlerle kendiniz rahat bırakın.Sonra şu soruyu sorun:
BİLMEM GEREKEN NE VAR?...sesizce sorun yanıt gelene kadar devam edin.MUTLAKA YANIT GEŞLECEKTİR.
12.GECE YATARKEN:
DERİN VE RAHAT  UYUYACAĞIM SABAH DA TAZE VE CANLI UYANARAK YENİ GÜNE ŞEVKLE BAŞLAYACAĞIM...deyip yatınız.
13.Hergün  sürekli ...KENDİMİ SEVİYORU.ÇÜNKÜ_____________________(buraya hergün değişik şeyler yazarak tekrarlayın)
Süre:...1...ay
14.Sevgiyi bulmak iyi bir sevgili ile karşılaşabilmek için.Bir ilişkide gerçekten olmasını istediğiniz özelliklerin listesini yapın.
Bu özellikleri kendinizde geliştirin o özelliklere sahip bir insanı hayatınıza  çekeceksiniz.ÖNCE=SEVGİ
15.BAŞARININ ANAHTARI OLAN KELİME VE İFADELER
A)...
EVRENSEL AKIL BANA KULLANABİLECEĞİM TÜM FİKİRLERİ VERİYOR.
B)...
DOKUNDUĞUM HERŞEY BAŞARIYA DÖNÜŞÜYOR
C)...
BENDE DAHİL HERKES İÇİN YETERLİ BOLLUK VAR.
D)...
VERDİĞİM HİZMETİ TALEP EDEN ÇOK MÜŞTERİMVAR
E)...
YENİ BİR AŞARI İLE BİLİNCİ GELİŞTİRDİM
F)...
KAZANAN İNSANLAR GURUBUNA DAHİLİM
G)...
RÜYALARIMIN BİLE ÖTESİNDE BİR ŞANSIM VAR
H)...
HER TÜRLÜ ZENGİNLİĞİ KENDİME ÇEKİYORUM
I)...
HER YERDE KARŞIMA ALTIN FIRSATLAR ÇIKIYOR.
Her şıkkı ayrı  ayrı  ele  alıp birkaç gün tekrarlayın.Bu düşünceler bilincinizi doldurdukça başarı fırsatları karşınıza çıkacaktır.
NOT
İÇİNİZDEN ZEKANIN SİZİ YÖNLENDİRECEĞİNE VE REHBERLİK EDECEĞİNE GÜVENİN HAYATINIZIN HER ALANINDA BAŞARILI OLMAYA LAYIKSINIZ.
16.ZENGİNLİK İÇİN
BEDENİMDE  NEFES  ALAN  İÇİMDEKİ  GÜCÜN AYNI KOLAYLIKLATÜM GEREKSİNMELERİMİ  SAĞLAYAN GÜÇLEW AYNI OLDUĞUNU  DÜŞÜNÜYORUM.
EVRENDEHERV ŞEY BOL VE ÇEŞİTLİGEREKSİNME SUYDUĞUMUZ HERŞEYLE DONANAMAK  BİZİM  YAŞAM HAKKIMIZ...deyin
BOLLUK OKYANUSU
Kendinize daha çoğunu layık görün......Ozaman daha çoğu size gelecektir.
DENİZE BAKIN
Bu bolluk okyanusundaistediğim kadar payım olduğunu imgelemeyi çok istiyorum....deyin
GÜNDE BİRKAÇ KEZ YADA 1 KERE
Kollarınızı yana  açarak oturun ve ..EVRENDEKİ TÜM  İYİLİKLERE VE BOLLUĞA AÇIĞIM....deyin.devamedin.
EVREN BANA SADECE BİLİNCİMDE OLAN ŞEYLERİ VEREBİLİR VE BİLİNCİMDE   DAİMA   DAHA ÇOK ŞEY YARATABİLİRİM.BİLİNÇ KOZMİKBANKA GİBİDİR.KENDİ YARATMA YETENEĞİMİN  FARKINDALIĞINI ARTIRMAK İÇİN ZİHİNSEL YATIRIMLAR YAPARIM.
PARA GELSİN DİYE:
YENİ GELİR YOLLARINA AÇIĞIM VE ALMAYA HAZIRIM.
ŞİMDİ BEKLEDİĞİM VE BEKLEMEDİĞİM KAYNAKLARDAN GELEN GELİRLER BANA ULAŞIYOR.SINIRSIZ KAYNAKTAN SINIRSIZ YOLLARLA GELENİ KABULEDEN SINIRSIZ BİR VARLIĞIM.
BOĞAZ AĞRILARINDA
Elinizi boğazınıza koyun ve  DEĞİŞMEYE HAZIRIM DEĞİŞİYORUM... deyin.
PARMAKLARIN DİLİ
İŞARET PARMAĞI:
***************Ego-kızgınlık ve öfke.
BAŞ PARMAK
***************Zihinseldir ve evhamı temsil eder
ORTA PARMAK:
*************Seks ve kızgınlıkla ilgilidir
Kızgın olduğunuzda orta parmağınızı tutun  kızgınlığınız geçer.
Bir erkeğe kızmışsanız:....SAĞ EL ORTA PARMAĞI
Bir kadına kızmışsanız:......SOL EL ORTA PARMAĞI ....tutun.
YÜZÜK PARMAĞI:.....Birleşmeyi ve yas tutmayı
KÜÇÜK PARMAK:......Aileyi ve olduğumuzdan farklı davranmayı   farklı görünmeyi temsil ederler.
ÜLSER:
******Ülseri yenmek için
KENDİNİZİ SEVİN....
KALINBAĞIRSAK:
****************Yaşama güveniyorum..
UYGULAMALARA BAŞLAYIN...BAŞARI SİZİNLE.
17 Ekim 2014
22:47:13...........................................................betül uca

25.10.2014

En son Beyaz Melek tarafından Salı Mayıs 12, 2015 6:45 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://rose-garden.niceboard.net
Beyaz Melek
Administrator
Beyaz Melek

MesajKonu: Geri: DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR   DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR Icon_minitimeÇarş. Şub. 18, 2015 3:06 pm

‎12 ‎Ekim ‎2014
DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIRMALAR
1.Rahatsızlık veren ilişkilere olan İHTİYACIMDAN kurtulmak istiyorum.
2.Eleştirilme ihtiyacından kurtulmak istiyorum.
3.Eskileri AFFETMEYİ İSTİYORUM
4.Zihninizi kullanmak sizin elinizde;
...Zihninize
.................Değişiklilyapmanın kolay oladuğuna inanıyorum.
düşüncesini seçiyorum.
5.Önce derin birnefes alın nefesinizi verirkende gerginliğin sizin bedeninizi terk etmesine izin verin.Bütün vücudunuzu gevşetin.
şimdi
KENDİMİ ÖZGÜR BIRAKMAYI İSTİYORUM
BIRAKIYORUM ÖZGÜRLEŞİYORUM
GERGİNLİĞİ BIRAKIYORUM
KORKULARI BIRKAIYORUM
KIZGINLIĞI BIRAKIYORUM
HÜZNÜ BIRAKIYORUM
ESKİ SINIRLARIMI BIRAKIYORUM
BIRAKIYORUM VE ESKİ DİNGİNLİĞİM KENDİMLE BARIŞIĞIM HAYATALA BARIŞIĞIM
GÜVENLİĞİM
(HERGÜN 3 KEZ TEKRARLA)
6.Affetmeye hazırmısınız
......Gözlerinizi kapatın,oturun,rahatlayın ve 5-10 dakika süre ile kızgın olduğunuz şeyi düşünün ve affetmeyi istediğiniz kişi __________________dır ve seni___________için
affediyorum.
Yürksek sesle kendinize _________için kendimi affediyorum.
7.Dikkatinizi neye yoğunlaştırırsanız o daha da artar ve yaşamınızda kalıcı hale gelir.
Olumsuz,sizi strese sokacak düşüncelerden uzaklaşıp olumlu düşünün ki hayatınızda olumlu olsun.
Daima olumlu düşüncelerinizi ŞİMDİKİ ZAMAN KİPİYLE YAPIN.
ÖRNEK:..........şimdi rahatım
şimdi mutluyum
şimdi sakinim
Hayatınızda ne olması gerekiyorsa hepsinin şimdi yapın.
Zihninizi bu ana hazırlayın asla ertelemeyin.
8.SİHİRLİ DEĞNEK .....KENDİNİZİ SEVMEK....
Aynaya bakarak;
KENDİMİ OLDUĞUM GİBİ SEVİYORUM VE ONAYLIYORUM ....deyin
Süre : 1 ay
KENDİMİ ONAYLIYORUM...deyin...günde 3-4 kere
Endişe duyduğunuz sorunlarınız varsa hemen KENDİNİMİ ONAYLIYORUM...DEYİN
Böyle söylmekle:
Bilincin derinliklerinde gömülü olan tam tersi herşeyin açığa çıkacağı garantidir.
KENDİNİZİ MUTLU HİSETMEK İÇİN ŞUNLARI SÖUYLEYİN
OLUMLU DEĞİŞİMLER İÇİNDEYİM
MUTLU İNCE BİR BEDENİM VAR
NEREDE OLURSAM OLAYIM SEVGİYİ HİSSEDİYORUM
HERŞEYİ İSTEDİĞİM GİBİ DÜZENE SOKTUM
YAPTIĞIM HERŞEYİ TAKDİR EDİYORUM
KENDİMİ SEVİYOR VE ONAYLIYORUM
YAŞAM SÜRECİNİN EN İYİ OLMAMI SAĞLAYACAĞINA GÜVENİYORUM
9.***AYNAYA BAKARAK***
____________________SAHİP OLAMAYACAĞIM VE KABUL EDİYORUM
Her gün 3 kere.
10.Bedeninizde olumsuz duygular hissediyorsanız,yeniden olumlu ifadeler kullanın.
İYİLİĞİMİ ENGELLEYEN BİLİNÇ KAYBIMI BIRAKIYORUM.GÜZELLİĞE İYİLİĞE LAYIĞIM.(hergün)
11.GÜNLÜK MEDİTASYON KONUSU
Gözlerinizi kapatıp rahatlayın kapalı gözlerle kendiniz rahat bırakın.Sonra şu soruyu sorun:
BİLMEM GEREKEN NE VAR?...sesizce sorun yanıt gelene kadar devam edin.MUTLAKA YANIT GEŞLECEKTİR.
12.GECE YATARKEN:
DERİN VE RAHAT UYUYACAĞIM SABAH DA TAZE VE CANLI UYANARAK YENİ GÜNE ŞEVKLE BAŞLAYACAĞIM...deyip yatınız.
13.Hergün sürekli ...KENDİMİ SEVİYORU.ÇÜNKÜ_____________________(buraya hergün değişik şeyler yazarak tekrarlayın)
Süre:...1...ay
14.Sevgiyi bulmak iyi bir sevgili ile karşılaşabilmek için.Bir ilişkide gerçekten olmasını istediğiniz özelliklerin listesini yapın.
Bu özellikleri kendinizde geliştirin o özelliklere sahip bir insanı hayatınıza çekeceksiniz.ÖNCE=SEVGİ
15.BAŞARININ ANAHTARI OLAN KELİME VE İFADELER
A)...
EVRENSEL AKIL BANA KULLANABİLECEĞİM TÜM FİKİRLERİ VERİYOR.
B)...
DOKUNDUĞUM HERŞEY BAŞARIYA DÖNÜŞÜYOR
C)...
BENDE DAHİL HERKES İÇİN YETERLİ BOLLUK VAR.
D)...
VERDİĞİM HİZMETİ TALEP EDEN ÇOK MÜŞTERİMVAR
E)...
YENİ BİR AŞARI İLE BİLİNCİ GELİŞTİRDİM
F)...
KAZANAN İNSANLAR GURUBUNA DAHİLİM
G)...
RÜYALARIMIN BİLE ÖTESİNDE BİR ŞANSIM VAR
H)...
HER TÜRLÜ ZENGİNLİĞİ KENDİME ÇEKİYORUM
I)...
HER YERDE KARŞIMA ALTIN FIRSATLAR ÇIKIYOR.
Her şıkkı ayrı ayrı ele alıp birkaç gün tekrarlayın.Bu düşünceler bilincinizi doldurdukça başarı fırsatları karşınıza çıkacaktır.
NOT
İÇİNİZDEN ZEKANIN SİZİ YÖNLENDİRECEĞİNE VE REHBERLİK EDECEĞİNE GÜVENİN HAYATINIZIN HER ALANINDA BAŞARILI OLMAYA LAYIKSINIZ.
16.ZENGİNLİK İÇİN
BEDENİMDE NEFES ALAN İÇİMDEKİ GÜCÜN AYNI KOLAYLIKLATÜM GEREKSİNMELERİMİ SAĞLAYAN GÜÇLEW AYNI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
EVRENDEHERV ŞEY BOL VE ÇEŞİTLİGEREKSİNME SUYDUĞUMUZ HERŞEYLE DONANAMAK BİZİM YAŞAM HAKKIMIZ...deyin
BOLLUK OKYANUSU
Kendinize daha çoğunu layık görün......Ozaman daha çoğu size gelecektir.
DENİZE BAKIN
Bu bolluk okyanusundaistediğim kadar payım olduğunu imgelemeyi çok istiyorum....deyin
GÜNDE BİRKAÇ KEZ YADA 1 KERE
Kollarınızı yana açarak oturun ve ..EVRENDEKİ TÜM İYİLİKLERE VE BOLLUĞA AÇIĞIM....deyin.devamedin.
EVREN BANA SADECE BİLİNCİMDE OLAN ŞEYLERİ VEREBİLİR VE BİLİNCİMDE DAİMA DAHA ÇOK ŞEY YARATABİLİRİM.BİLİNÇ KOZMİKBANKA GİBİDİR.KENDİ YARATMA YETENEĞİMİN FARKINDALIĞINI ARTIRMAK İÇİN ZİHİNSEL YATIRIMLAR YAPARIM.
PARA GELSİN DİYE:
YENİ GELİR YOLLARINA AÇIĞIM VE ALMAYA HAZIRIM.
ŞİMDİ BEKLEDİĞİM VE BEKLEMEDİĞİM KAYNAKLARDAN GELEN GELİRLER BANA ULAŞIYOR.SINIRSIZ KAYNAKTAN SINIRSIZ YOLLARLA GELENİ KABULEDEN SINIRSIZ BİR VARLIĞIM.
BOĞAZ AĞRILARINDA
Elinizi boğazınıza koyun ve DEĞİŞMEYE HAZIRIM DEĞİŞİYORUM... deyin.
PARMAKLARIN DİLİ
İŞARET PARMAĞI:
***************Ego-kızgınlık ve öfke.
BAŞ PARMAK
***************Zihinseldir ve evhamı temsil eder
ORTA PARMAK:
*************Seks ve kızgınlıkla ilgilidir
Kızgın olduğunuzda orta parmağınızı tutun kızgınlığınız geçer.
Bir erkeğe kızmışsanız:....SAĞ EL ORTA PARMAĞI
Bir kadına kızmışsanız:......SOL EL ORTA PARMAĞI ....tutun.
YÜZÜK PARMAĞI:.....Birleşmeyi ve yas tutmayı
KÜÇÜK PARMAK:......Aileyi ve olduğumuzdan farklı davranmayı farklı görünmeyi temsil ederler.
ÜLSER:
******Ülseri yenmek için
KENDİNİZİ SEVİN....
KALINBAĞIRSAK:
****************Yaşama güveniyorum..
UYGULAMALARA BAŞLAYIN...BAŞARI SİZİNLE.
‎17 ‎Ekim ‎2014
22:47:13...........................................................betül uca

‎25.‎10.‎2014

Beyaz Melek
Administrator
Beyaz Melek

MesajKonu: Geri: DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR   DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR Icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2015 7:14 am

AKILLI BİR İNSAN MISINIZ?
JAMES F. BENDER*** YOUR LİFE***AMERİKA
Dünyanın en akıllı erkekleri ile kadınlarının birçoğu,yüksek tahsilli olmamalarına rağmen,hayatta muvaffak olurlar ve zekaları sayesinde kendilerinden daha tahsilli olanları matederler.Akıllı olmak,ırsi olabildiği gibi,aynı zamanda insanın,hayattaki tercübelerinden istifade etmesinin tabii bir neticesidir.Her halde sizde akıllı olup olmadığınızı bilmek isterdiniz.Bunu kendi kendinize bilemiyeceğiniz gibi,arkadaşlarınızın kanaatine kanmanız da doğru değildir.
Aşağıdaki sualleri cevaplandırmak,akıllı bir insan olup olmadığınızı tayin etmenize yardım edebilir.
PUANLARINIZIN YEKÛMU...120 VEYA DAHA FAZLAYSA SON DERECE AKILLI BBİR İNSAN OLDUĞUNUZA EMİN OLABİLRİSİNİZ.
PUANLARINIZ 80-120 ARASINDAYSA VASAT DERECEDE AKILLSINIZ.
PUANLARINIZIN YEKUNU 80 DEN AZSA,HAYATTA GÖZLERİNİZİ DÖRT AÇMANIZ GEREKTİĞİNİ ANLAYIN. EVET...E...............HAYIR...H
Hakkınızda dedikodu yapıldığını duyarsanız,allak bullak olur musunuz?......................................................................E..0..H..10
Hasis olmamakla beraber,muktasit misiniz?...............E.. 10..H..0
Muntazam uyku uymanın usulünü biliyormusunuz?.E..10..H..0
Bünyenize yarıyan gıdalar yemeğe dikkat ediyormusunuz?.E..10..H.0
Hayata nikbin bir gözle bakıyor musunuz?...............E..10..H..0
Şöhret peşinde koşmaktan çekiniyor musunuz?..E..10..H..0
Okumak ve arkadaşlık gşbş basşt şeylerden zevk alır mısnız?.E:10.H:0
İstediğiniz olmayınca üzüntü buhranları geçirir misiniz?...E.0..H...10
İnsanın başkalarına yardım etmeden mesut olabileceğine inanıyor musunuz?...E:0..H..10
Sadık bir arkadaş olarak şöhret kazandın mı?....E...10...H..0
Sır tutmasını bilirmisiniz.?....E...10..H..0
Kuruntu ve üzüntülerinizi kontrol etmeğiöğrendiniz mi?..E..10..H..0
Hoşlandığınız bir meşguliyetiniz var mı?..E..10...H..0
Tanıdıklarınız,her hangi bir mesela hakkında fikrinizi almak için,size gelirler mi?Evet...10...Hayır...0
Görünüşe ianamayanlardan mısınız?..Evet..10...Hayır..0
DERLEYEN VE ARAŞTIRAN.....BETÜL UCA...‎04 ‎Kasım ‎2014.....20:03:29

Beyaz Melek
Administrator
Beyaz Melek

MesajKonu: Geri: DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR   DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR Icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2015 7:17 am

İHTİYARLAMAMAK ELİNİZDEDİR!
BU MAKALEDE,TERCÜBELİ BİR DOKTOR,İHTİYARLIĞI MÜMKÜN MERTEBE GECİKTİRMEK İÇİN,FAYDALI TAVSİYELERDE BULUNMAKTADIR.
MAX JACOBSON---TOMORROW AMERİKA
40 yaşından gençseniz,<>diyerek bu öakaleyi okumadan geçmeniz büyük bir ihtimal dahilindedir.İhtiyarlama meselesine karşı bu durumu takınıyorsanızi,kendi kendinizi aldatıyorsunuzdur demektir.Yaşlanmanın önüne geçilemiyeeğini kabul etmezseniz,hayatınızın bu devresine gelince,karşılaşacağınız güçlükler,daha şiddetli bir alacaktır.Hele 40 ını geçtiyseniz,hayatınızın geri kalan kısmındanasıl hareket etmenizin gerektiğini bilmeniz,sizin için çok faydalı olabilir.
Fennin,insan ömrünü bir dereceye kadar uzatabildiği bu devirde;bunamak işe yaramaz hale gelmek veya parasız kalmak korkuları kat kataartmıştır.Maamaif yaşlılık hakkında yüzlerice kitap yazıldığı halde,yaşlılığı nasıl karşılamanın gerekytiği bir türlü izah edilememiştir.
Yaşlanmağa,ihtiyarlamak yerine yaşınızın ilerlemesi gözüyle bakarsanız geçen yıllar karşısında duyduğunuz korku kısmen azalır.
İlk evvelâ,ancak ihtiyarlığa has hastalıklara yakalandığımız zaman ihtiyarlığımızı idrak etmemiz faydalı olur.
Yaşlılıkta başgösteren hastalıkların çoğu;atardamarların sertleşmesi,kalp hastalığı,kanser,prostat rahatsızlığı ve bunaklıkta olduğu gibi vücut dokularının bozulmasının mahsulüdür.Yaş ilerledikçe vücuttaki hücreler hayatiyetlerini,gokular elâstiliyetlerini kaybeder ve yağlanmağa yüz tutarlar.
Meselâ,damarların sklerozu,damarların elâstikiyetli duvarlarının yağlanmasından ileri gelir.Yağların hazmından,herhangi bir aksaklık,karaciğerin iyi çalışmadığına delalet eder.Şekeri,yağı ve proteini hazmeden karaciğer,bunların doku haline gelmesine yardım eder.Bu organımız aynı zamanda yağ,protein ve glikojenler için bir depo vazifesini de görür.Bu yüzden karaciğerin vazifesini yapmaması,vücutta yeni dokuların meysana gelememesi ve vücudun depolarından birinden mahrum kalması gibi neticeler verir.
Fen,karaciğeri desteklemek için aşağıdaki çareyi bulmuştur:
Amino asitlerin karaciğere,yağları hazmetmesi içinve kendi hücrelerini beslemesi için yardımettiği bilindiğinden,bu amino asitlerin en mühümi olan methionine enjekisyonları hazırlanmıştı.Muhtelif tercübeler,hastalıklı karaciğer hücrelerinin,methionine enjeksiyonları sayesinde,eski hallerini kazandıklarını göstermiştir.
Hastalarımdan biri olan BAY BAUR 70,KARISI İSE 67 yaşlarındaydı.Birkaç sene evvel faal bir hayat süren bu iki çift çalışkan çiftç,,son zamanlarda aşırı yorgunluktan şikayet etmeğe başlamışlardı.İki hafta süren birvitamin ve amino asit tedavisinden sonra;karı,koca eski kuvvetlerinin avdeet ettiğini hissettiler.Çok geçmeden tekrar çiftçiliğe başladılar.Bu sayede boş bir ihtyarlık hayatı sürecek yerde,cemiyetin faydalı birer ferdi mevkiine tekrar yükselmesini bildiler.
Bauer'leirn tedavisi,mucizevi bir hadise değildir.İhtiyarlamağı ,stemeyen her hangi bir kimse,alellâde bir doktorun yardımıyle,Bauer'ler gibi gençleşebilir.
Vücudun ihtiyarlamasına,bu nevi hastalıkların yanında,ruhi âmillerde sebep olur.Yaşı ilerlemiş kimselerin çökmesinin başlıca sebebi,bunların,gençler tarafından ihtiyar muammelesi görmeleri ve hayatın türlü zevk ve gailerinden uzak tutulmalarıdır.
Meşhur Pavlov enstitüsünde yapılan bazı tercübeler çok aakavericidir.Normal bir hayat süren bazı köpekler,hemcinslerinden ayrılmış ve ayrı bölümlerde beslenmiştir.Tercit edilen bu köpeklerin çok geçmeden bulundukları ve ekseriye zamanından evvel öldükleri müşahade edilmiştir.Otopsi neticesinde ölümlerinin arterioskleroz'a benzer bir damar hasytalığından ileri geldiği anlaşılmıştır.İhtiyarlara ârıza olan bazı hastalıkların aynı sebeplerden dolayı başgösterdiklerine inanmak için kafi derecede sebep vardır.<>diyebilirsiniz.
Büyükannenin artık ailesinin üzerinde hiçbir tesiri olmadığını hissetmesi,ufak bir maaşla iktifa eden mütekait büyükbabanın,hayatta yapılacak işi kalmadığıı zannetmesi gibi sebepler,sevdiğimiz büyüklerimizin bir an evvel ölmeleirne sebep olur.
Birçok ihtiyarların hiddet buhranları,çocukça hareketleri ve unutkanlıkları,gençlerin nazarı dikkatini celbetmek için başvurdukları acıklı hileler olabilir.Devamlı kuruntu ve üzüntü de yaşı ilerlemiş kimselerde,arterioskleroz,yorgunluk vehazımsızlık gibi illetlerin baş göstermesine sebep olabilir.
Son yıllarda yaşı ilerlemiş kimselerden istifade etmek yolunda kuvvetli bir cereyan vardır.
Yaşlı olmanın,bunak ve kabiliyetsiz olmak manasına geldiği hakkında beslenen kanaat pek yanlıştır.Fikir ve kültür sahasındaki ilerlemelerin birçoğu,40 ını geçmiş kimseler tarafından başarılmıştır.Eflâtun,Einstein veBaruch gibi dahiler,bu iddianın pek boş olmadığının birer delilidir.
İhtiyarlığa karşı mücadelede başrolü oynamak,esas itibariyle yaşı geçkin kimselere düşmektedir.Bu gibi kimselerin,haklarını tanıtmak için girişecekleri mücadele,onları yoracak yerde büsbütün kuvvetlendirecektir.
Fen,ihtiyarlık alâmetlerinin ortadan kaldırılmasına yardım etmektir.Şhtiyarlık ruhu ile mücadele ise insanın kendi elindedir.
Yaşı ilerlemiş kimselere bu hususta yardım etmek için,insanlığın geri kalan kısmına da muhtelif vazifeler düşmektedir.
1.İlk evvela,yaşlılara değer vermek,gençlerin zihinlerinde yer etmelidir.Bu değerlendirme,yaşlıların da aile hayatında rol oynamalarını mümkün kılacaktır.
2.REsmi vehususi müesseslerde yaş tahdidi kaldırılmalıdır.Arzu edilmedikçe veya sıhhi sebepler var olmadığı müddetçe,hiç kimse 65 ,nden evvel tekaüt edilmemelidir.Her hangi bir müessesde yaşlıların tercübesinin istifadeli olabileceği birçok vazifeler vardır.Busayede,yaşlanmakta olan memurlar,vazifelerinden emin olabilecekler ve ruhi yorgunluk ile üzüntü illetlerinden kurcalacaklardır.
3.Geri bölgelere,bunları tercübeleri ile ihya edebilecek yaşları ilerlemiş öğretmenlerin,makinistlerin,ve türlü meslek mensuplarının gönderilmesi,son derece faydalı olurdu.Yaşı ilerlemiş kimselerde,yaratacılık ve maceraperestlik hislerinin uyandırlması,bunların ihtiyarlamasını bir hayli geciktirebilir.
İhtiyarlılık meselesini halletmek istiyorsak;hükümet,fen ve insanlığın elele vermesini sağlamalıyız.
ARAŞTIRMACI:...................BETÜL UCA............‎07.‎11.‎2014............19:10:50
Beyaz Melek
Administrator
Beyaz Melek

MesajKonu: Geri: DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR   DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR Icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2015 7:17 am

ÖZLÜ SÖZ:
BAZI KİMSELER,YANAN BİR AĞACIN,YARATILIRKEN KENDİSİNE KATILAN BÜTÜN RENKLERİ İADE ETTİĞİNE İNANANIRLAR.
DOLAYISIYLE YANAN AĞACIN ALEVLERİ ARASINDA,FECRİN KIRMIZISINI,ŞAFAĞIN PEMBESİ,MEHTABIN GÜMÜŞ RENGİNİ,YILDIZLARIN PARLAKLIĞINI GÖRDÜKLERİ SANIRLAR.AYNI ŞEY İNSANLAR İÇİNDE VARİTTİR.HEYECANLI ANLARIMIZDA,KALBİMİZE KATTIĞIMIZ VE KARAKTERİMİZİN EBEDİ BİR PARÇASI HALİNE GETİRDİĞİMİZ BÜTÜN HİSLER MEYDANA ÇIKAR.
......................FULTON J. SHEEN................
SUAL YAĞMURU:
10 . Osmanlı patişahı kimdir?...Kanuni Sultan Süleyman
Horn burnu nerededir?...........Güney Amerikanın en güney ucunda.
Aslan Yürekli Richard,hangi Harçlı seferine iştirak etmişti?...3.haçlı
Midilli adası hangi memlekettedir?...Yunanistan
Musevilerin mukaddes kitabının adı nedir?...Tevrat
Bu 4 isim isimden hangisi bu guruba mensup değildir?edward jenner,robert koch,artur rubinstein,l0uis pasteur?...artur rubiestein (diğerleri tıp sahasındaki önemli keşifleriyle şöhret kazanan ilimadamlarıdır.
Arıların kaç kanadı vardır?...4
Garajda veya evde yağlı bezleri ortada bırakmak neden tehlikelidir?...Tutuşmalarına yetecek derecede ısı intişar ettiklerinden.
Benares,hangi memleketin mukaddes şehridir?...Hindistan
Bir alıt geninin kaç açıs vardır?.....6
Türkiyenin en yüksek dağı hangisidir?....Ağrı dağı
Aşağıdaki şehirlerin Türkçe adı nedir?a)wienb)firenzec)münchen...a...viyana..b..fioransa..c..münih
25 kuruştakaç tane 10 vardır?....100tane
Şair nedim kaçıncı asırda yaşamıştır?..18.asırda
Arkaya doğru uçabilen yegane kara kuşu hangisisdir?..Arı kuşu
Kristof kolomb.Amerika kıtasına ayak basmış mıdır?..Hayır
Kurt tarafından büyütülen 2 çocuğun adı nedir?..Romülüs ve Remüs
Nobel Edebiyat Mükafatını kazanan birer nırveçli,isviçreli,italyan ve amerikalı kadın ismisayın?...Sigrit undset..selma lagerlöf..g.deledda ve pearl buck
Yiyeceklerde bulunana hangi 2 madde,dişlerimizin yapısına tesir eder?...Kalsiyum ve fosfor
ARAŞTIRMACI...BETÜL UCA..‎08 ‎Kasım ‎2014.......00:21:09
Beyaz Melek
Administrator
Beyaz Melek

MesajKonu: Geri: DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR   DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR Icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2015 7:19 am

GEVEZELİK İNSANI NİÇİN GÖZDEN DÜŞÜRÜR?
LOUİSE BRUNER,YOUR LİFE AMERİKA
Fazla konuşmak insanın gözden düşmesi için en emi yoldur.Ekseriye söyliyecek laf bulamıyanların hayatta muvaffak olma ihtimalleri,manasız konuşanlara nazaran daha kuvvetlidir.
Fazla konuşmağa meyli olan kadınların birçoğu,filân topla,komşularının,ziyaretlerini neden çağrılmadıklarını,komşuların,ziyaretlerini neden iade etmediklerini veya çalışıyorlarsa,kendilerinden sonra müessesye intisap eden başkalarının daha çabuk terfi ettiklerini merak ederler.Çok defa muvaffakiyetsizliklerinin çirikin olduklarından iyi giyinmediklerinden ileri geldiğini sanırlar.Bu vaziyeti önleyecek tek çare,dillerini kontrol altına almalarıdır.
Tanıdıklarımdan bir hâkim,sözlerinin,riyaset ettiği mahkemeye düşen suçlulara neden tesir etmediğini bir türlü anlayamamaktaydı.Halbu ki bunun cevabı gayet basittir.Fazla konuşması,muhataplarının zihnini aşşak bullak etmektedir.
Hepimiz bu gibi erkeklerle kadınlar tanırız.Ben bu yüzden,fevkalade dondurma satan bir dükkandan alıverişi kestim.Zira dükkanın sahibi o kadar çok konuşuyordu ki,paketimi bir çeyrek saatten evvel saramıyordu.
Tanıdığım en cömert ve nazik kadınlardan biri,fazla geveze olması yüzünden,iyi hareketlerinin mükafatını görememektedir.Karşılarındakinin canını sıkan bu zavallı,sırf gevezeliği yüzünden,arkadaşlarını,istemiyerek kendisine kendisine kaba muammele etmeğe sevketmekedir.
Fazla konuşan kimselerden kaçmamızın iki sebebi vardır:
1...İnsanlar ekseriye,yalnız kendilerini ilgilendiren mevzular üzer,nde konuşurlar.Tabii temayüllerimize itaat edecek olursak,kendimizden başka hiçbirşeyden bahsetmeyiz.
2...Konuşmanın mevzuu birdeğilsek,alâkamız pek çabuk söner.Dinleyicilerin dikkati azalırsa,en kudretli nutuk bile tesirini kaybeder.Bu yüzdn akıllıhatipler,dinleyicilerin sıkılmasına meydan kalmadan,söyliyeceklerini söyliyerek kürsüdan inerler.
Fazla konuşmamız yüzünden,dost ve müşterilerimizin bizden uzaklaşmalarını,muhakkak ki istemeyiz.O halde neden bu hatayı işliyoruz?
Birçok defalar insanın fazla konuşması,kendisine güvenmediğine delâlet eder.Kendine emniyeti olan kimse,konuşmadan da rahatça oturabilir.Korkak kimseler,sinirlerine kuvvvet vermek için durmadan konuşurlar.Fazla konuşanların bir kısmı da başkalarının haklarını düşünmediklerinden veya akıllarına her geleni söylemelerine sebep olan bir zihin gevşekliğine müptelâ olduklarından dolayı gevezelik ederler.
Bu şekilde gözden düşmenin nasıl önüne geçebiliriz?Aşağıdaki 9 usule başvurmak kimseye zarar vermez.
Sizin sıhatiniz oranların,hakiki alâkadan ziyade nezaket göstermek azmiyle vhareket ettiklerini kabul edin.Size NASILSINIZ diye soran biri başımız ağrısa bile İYİYİM demenizi bekler.Sizinle bundan daha fazla alakadar oluyorsa kendiliğinden başka sualller sorar.
Lüzumsuz tafsilat vermekten kaçının.Arkadaşlarınıza yeni elbisenizin mavi veya kırmızı olduğunu söyleyin fakat ceplerini tarif etmeye kalkmayın.
Birinin size anlattığı hikayeyi dinledikten sonra siz debaşka bir hikaye ile muabele etmek lüzumunu hisetmeyin.
Herhangi bir mevzu üzerinde ihtisas sahibi olursanız bile lafı uzatmayın.
Konuşurken zamana dikkat edin.Misafirlikte iken kapının çalındığını veya bebeğin ağladığını duyarsanız konuşmanızı kısa kesin
Anlattıklarınız dinleyenlerin böyle yapmakla size birlütıfta bulunduklarını aklımızdan çıkarmayalım.Onlara karşı borcumuzu fikirleirne kıymet vermekle ödeyebilirsiniz.
Herhangi bir fıkra anlatırken sözünüz kesilirse,etrafınızdakilerin söylediklerinizle alakadar olup olmadıklarını araştırın.Size devam etmenizi rica etmezlerse anlattıklarınız yarıda bırakın.
Birisi ile konuşmağa başlamadan evvel,onun biraz geveselik etmek için vakti olup olmadığını öğrenin.
Misafirlikteyseniz ev sahiplerine veda ettikten sonra derhal gidin.Bir iki laf daha etmek azmiyle ev sahiplerini kapı önünde bekletmeyin.
Konuşmanıza değer verilmesi içinfazla konuşmaktan ziyade alaka verici şeyler söylemeye dikkat edin.

DERLEME VE ARAŞTIRMA..........BETÜL UCA....01:25:30....‎10 ‎Kasım ‎2014 ‎Pazartesi
Beyaz Melek
Administrator
Beyaz Melek

MesajKonu: Geri: DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR   DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR Icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2015 7:21 am

GEVEZELİK İNSANI NİÇİN GÖZDEN DÜŞÜRÜR?
LOUİSE BRUNER,YOUR LİFE AMERİKA
Fazla konuşmak insanın gözden düşmesi için en emi yoldur.Ekseriye söyliyecek laf bulamıyanların hayatta muvaffak olma ihtimalleri,manasız konuşanlara nazaran daha kuvvetlidir.
Fazla konuşmağa meyli olan kadınların birçoğu,filân topla,komşularının,ziyaretlerini neden çağrılmadıklarını,komşuların,ziyaretlerini neden iade etmediklerini veya çalışıyorlarsa,kendilerinden sonra müessesye intisap eden başkalarının daha çabuk terfi ettiklerini merak ederler.Çok defa muvaffakiyetsizliklerinin çirikin olduklarından iyi giyinmediklerinden ileri geldiğini sanırlar.Bu vaziyeti önleyecek tek çare,dillerini kontrol altına almalarıdır.
Tanıdıklarımdan bir hâkim,sözlerinin,riyaset ettiği mahkemeye düşen suçlulara neden tesir etmediğini bir türlü anlayamamaktaydı.Halbu ki bunun cevabı gayet basittir.Fazla konuşması,muhataplarının zihnini aşşak bullak etmektedir.
Hepimiz bu gibi erkeklerle kadınlar tanırız.Ben bu yüzden,fevkalade dondurma satan bir dükkandan alıverişi kestim.Zira dükkanın sahibi o kadar çok konuşuyordu ki,paketimi bir çeyrek saatten evvel saramıyordu.
Tanıdığım en cömert ve nazik kadınlardan biri,fazla geveze olması yüzünden,iyi hareketlerinin mükafatını görememektedir.Karşılarındakinin canını sıkan bu zavallı,sırf gevezeliği yüzünden,arkadaşlarını,istemiyerek kendisine kendisine kaba muammele etmeğe sevketmekedir.
Fazla konuşan kimselerden kaçmamızın iki sebebi vardır:
1...İnsanlar ekseriye,yalnız kendilerini ilgilendiren mevzular üzer,nde konuşurlar.Tabii temayüllerimize itaat edecek olursak,kendimizden başka hiçbirşeyden bahsetmeyiz.
2...Konuşmanın mevzuu birdeğilsek,alâkamız pek çabuk söner.Dinleyicilerin dikkati azalırsa,en kudretli nutuk bile tesirini kaybeder.Bu yüzdn akıllıhatipler,dinleyicilerin sıkılmasına meydan kalmadan,söyliyeceklerini söyliyerek kürsüdan inerler.
Fazla konuşmamız yüzünden,dost ve müşterilerimizin bizden uzaklaşmalarını,muhakkak ki istemeyiz.O halde neden bu hatayı işliyoruz?
Birçok defalar insanın fazla konuşması,kendisine güvenmediğine delâlet eder.Kendine emniyeti olan kimse,konuşmadan da rahatça oturabilir.Korkak kimseler,sinirlerine kuvvvet vermek için durmadan konuşurlar.Fazla konuşanların bir kısmı da başkalarının haklarını düşünmediklerinden veya akıllarına her geleni söylemelerine sebep olan bir zihin gevşekliğine müptelâ olduklarından dolayı gevezelik ederler.
Bu şekilde gözden düşmenin nasıl önüne geçebiliriz?Aşağıdaki 9 usule başvurmak kimseye zarar vermez.
Sizin sıhatiniz oranların,hakiki alâkadan ziyade nezaket göstermek azmiyle vhareket ettiklerini kabul edin.Size NASILSINIZ diye soran biri başımız ağrısa bile İYİYİM demenizi bekler.Sizinle bundan daha fazla alakadar oluyorsa kendiliğinden başka sualller sorar.
Lüzumsuz tafsilat vermekten kaçının.Arkadaşlarınıza yeni elbisenizin mavi veya kırmızı olduğunu söyleyin fakat ceplerini tarif etmeye kalkmayın.
Birinin size anlattığı hikayeyi dinledikten sonra siz debaşka bir hikaye ile muabele etmek lüzumunu hisetmeyin.
Herhangi bir mevzu üzerinde ihtisas sahibi olursanız bile lafı uzatmayın.
Konuşurken zamana dikkat edin.Misafirlikte iken kapının çalındığını veya bebeğin ağladığını duyarsanız konuşmanızı kısa kesin
Anlattıklarınız dinleyenlerin böyle yapmakla size birlütıfta bulunduklarını aklımızdan çıkarmayalım.Onlara karşı borcumuzu fikirleirne kıymet vermekle ödeyebilirsiniz.
Herhangi bir fıkra anlatırken sözünüz kesilirse,etrafınızdakilerin söylediklerinizle alakadar olup olmadıklarını araştırın.Size devam etmenizi rica etmezlerse anlattıklarınız yarıda bırakın.
Birisi ile konuşmağa başlamadan evvel,onun biraz geveselik etmek için vakti olup olmadığını öğrenin.
Misafirlikteyseniz ev sahiplerine veda ettikten sonra derhal gidin.Bir iki laf daha etmek azmiyle ev sahiplerini kapı önünde bekletmeyin.
Konuşmanıza değer verilmesi içinfazla konuşmaktan ziyade alaka verici şeyler söylemeye dikkat edin.

DERLEME VE ARAŞTIRMA..........BETÜL UCA....01:25:30....‎10 ‎Kasım ‎2014 ‎Pazartesi

DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ YÖNTEMİNDE UYGULANACAK GÜNLÜK ALIŞTIR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-